Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Ośrodek Rehabilitacji Kompleksowej w Nałęczowie czeka na Ciebie

Email Drukuj PDF

Plakat - Powrót do zdrowia - powrót do pracy

Ośrodek Rehabilitacji Kompleksowej w Nałęczowie czeka na Ciebie!
To już ostatni dzwonek by złożyć wniosek i dołączyć do uczestników projektu.

Historia Beaty i Marka
- "Pracuję jako pracownik biurowy. Z pracy jestem bardzo zadowolony. Jest ona na pewno efektem udziału w projekcie w Nałęczowie" - podkreśla Pan Marek – uczestnik projektu „Powrót do zdrowia – powrót do pracy”. Pani Beata i pan Marek poznali się w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej w Nałęczowie, obecnie są  parą. Udział w projekcie był dla Nich szansą na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych i znalezienie pracy. Pani Beata wybrała szkolenie "Pracownik do spraw osobowych", a Pan Marek "Programista Java". Pani Beata również otrzymała zatrudnienie. W znalezieniu pracy pomógł jej doradca zawodowy z ORK w Nałęczowie.

Jesteś po wypadku, udarze lub chorujesz przewlekle, a Twoja dotychczasowa praca jest zbyt dużym obciążeniem dla organizmu?
Nie zastanawiaj się dłużej jakie zawody możesz obecnie wykonywać. 
Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nową pracę.

Ty również możesz pracować
Złóż wniosek i skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z rehabilitacji. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę.

Powrót do zdrowia, powrót do pracy – rehabilitacja kompleksowa
Model rehabilitacji kompleksowej to nowe rozwiązanie zwiększające efektywność zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Głównym celem projektu jest przekwalifikowanie zawodowe kandydatów. W Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej uczestnicy zdobywają nowe kwalifikacje, które ułatwiają znalezienie zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Oferta skierowana jest do osób, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla osób z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie pracowały i nie mają kwalifikacji zawodowych.

Jak przebiega udział w projekcie?
Udział w projekcie wiąże się z kilkumiesięcznym (4-5 mies.) pobytem w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej.

Każdy z Uczestników projektu bierze udział równolegle w trzech modułach:

  • zawodowym - ukierunkowanym na ułatwienie osobie z niepełnosprawnościami uzyskanie nowego zawodu i utrzymanie odpowiedniego zatrudnienia, co jest głównym celem rehabilitacji kompleksowej;
  • psychospołecznym - mającym na celu przywrócenie motywacji uczestnika projektu do powrotu do pracy oraz przygotowanie go do uczestnictwa w życiu społecznym;
  • medycznym - mającym na celu przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie w jak największym, możliwym do osiągnięcia, stopniu.

W efekcie uczestnicy uzyskują nowe kwalifikacje zawodowe, które poprawiają ich status na rynku pracy pozwalając na uzyskanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Wykorzystaj swoją szansę i napisz historię swojego życia na nowo!

Skontaktuj się z Oddziałem Małopolskim PFRON w Krakowie.
Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu: 12 312 14 27 oraz e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Infolinia ogólnopolska PFRON - numer telefonu: 22 50 55 600, 532 083 063, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przypominamy, że udział w projekcie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.
Pobierz formularz zgłoszeniowy ze strony PFRON:
https://rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl/fileadmin/Projekty_UE/Kompleksowa_rehabilitacja/Formularz_zgloszeniowy/FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY.pdf?utm_campaign=pfron&utm_source=df&utm_medium=download&fbclid=IwAR0Wny3D_GSpWfynQfARyz1bUcT7Lq_jYHKyx5xIdfvDv38ZSlWTXLmrcEk

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083540401974

Materiał prasowy: PFRON

Plakat - Powrót do zdrowia - powrót do pracy


Plakat - Powrót do zdrowia - powrót do pracy