Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

XII Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D.2011

Email Drukuj PDF

Minęło już jedenaście lat, gdy odbyła się pierwsza impreza integracyjna osób niepełnosprawnych ze społecznościami, osobami, organizacjami i instytucjami powiatu myślenickiego. Organizowane od 2000 roku - Powiatowe Spotkania Integracyjne nabrały charakteru cyklicznego. Tradycyjnie więc, Starosta Myślenicki, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach oraz Domy Pomocy Społecznej powiatu myślenickiego, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach i Lubniu, a także Warsztaty Terapii Zajęciowej w Harbutowicach, Myślenicach i Dobczycach zamierzają zorganizować kolejne, XII. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2011.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00 w dniu 16 czerwca br. (czwartek) w Myślenicach na Zarabiu przy zespole gastronomiczno rekreacyjnym "BANDEROZA" przy ul. Parkowej.

 

Impreza będzie miała tradycyjnie plenerowy i piknikowy charakter.

Naczelnym celem spotkania jest integracja osób niepełnosprawnych ze społecznościami, osobami, organizacjami i instytucjami lokalnymi, dla których los niepełnosprawnych jest nieobojętny. Kolejnym istotnym celem ww. przedsięwzięcia jest okazanie uznania, wsparcia oraz dostarczenie wspólnych chwil radości osobom, które na co dzień opiekują się ludźmi niepełnosprawnymi (zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym), a których trud nie zawsze jest dostrzegany i należycie doceniany. Jednakże najważniejszym elementem takiego spotkania będzie możliwość wspólnego przeżywania radosnych chwil, które być może przyczynią się do usunięcia kolejnych barier i stereotypów związanych z niepełnosprawnością i otworzą drogę do pełniejszego jej zrozumienia, a niepełnosprawnym pozwolą odczuć, że są równoprawnymi członkami naszej społeczności.

Zwyczajem lat ubiegłych, przewiduje się w programie prezentację dorobku twórczego i artystycznego osób niepełnosprawnych oraz zaprzyjaźnionych solistów i grup artystycznych, poprzez połączoną z kiermaszem wystawę prac oraz występy sceniczne. Dla uczestników spotkania przewiduje się wiele atrakcji. Wśród nich konkurs karaoke oraz zabawę taneczną przy muzyce grupy z Warsztatów Terapii Zajęciowej powiatu myślenickiego "Handycap", a także konkurs rysunkowy dla dzieci, mini-turniej Petanque - czyli prowansalskiej gry w kule, przejażdżki samochodem rajdowym, motocyklem z koszem lub quadem oraz przejażdżki konne na hucułach. Spotkanie poprowadzi znany i niezwykle lubiany pedagog i redaktor naczelny Gazety Myślenickiej Pan Stanisław Cichoń.

W związku z powyższym pragniemy gorąco i serdecznie zaprosić wszystkich Państwa do udziału w dwunastych Myślenickich Spotkaniach Integracyjnych A.D. 2011. Osoby niepełnosprawne, instytucje i organizacje zajmujące się szeroko rozumianą problematyką niepełnosprawności, które chciałyby uczestniczyć w imprezie, a do których nie uda nam się dotrzeć bezpośrednio, proszone są o kontakt telefoniczny lub osobisty z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach ul. Kazimierza Wielkiego 5, tel. 274-98-00. Możliwe jest także potwierdzenie udziału pocztą elektroniczną e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Józef Tomal
Starosta Myślenicki

Piotr Gofroń
Dyrektor PCPR

Myślenickie Spotkania Integracyjne wspierają:

- Maltańska Służba Medyczna w Myślenicach,
- Klub MOTOSPORT MYŚLENICE,
- Szkoła Jazdy Konnej "HUCUŁ" z Myślenic,
- Myślenicki Klub Petanque.
MART s.c. Anna Tomal, Marek Tomal - Jawornik 663, 32-400 Myślenice

Patronat medialny: