Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Zaproszenie

Email Drukuj PDF

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na konferencję szkoleniową "Wspieranie rodzin zastępczych i współpraca z nimi", która odbędzie się w dniu 02 czerwca 2011 r. (czwartek) w godz. 10-13.00 w Muzeum Regionalnym Dom Grecki w Myślenicach ul. Sobieskiego 3.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie od lat stara się promować ideę rodzicielstwa zastępczego: m.in. poprzez obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja.

Temat wspierania rodzin zastępczych i współpracy z nimi wydaje się szczególnie aktualny m.in. ze względu na fakt, iż 28.04.2011 Sejm przyjął ustawę o pieczy zastępczej, która ma zreformować system opieki nad dziećmi pozbawionymi opieki rodziców oraz pomóc rodzinom, które mają kłopoty wychowawcze.

W ramach konferencji przewidziano wystąpienie rodziny zastępczej zawodowej o charakterze pogotowia rodzinnego, prezentację organizacji pozarządowej wspierającej rodziny zastępcze. Swoimi doświadczeniami podzieli się również psycholog pracujący jako asystent rodziny zastępczej.

Serdecznie zapraszamy !