Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Email Drukuj PDF

Od 21 do 26 lutego 2011 roku rozpocznie się kolejny "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". W ramach prowadzonej akcji w komendach Policji, sądach i prokuraturach dyżurować będą policjanci wspólnie z zaproszonymi specjalistami z lokalnych organizacji pomocowych - pracownikami socjalnymi, prawnikami i psychologami. W czasie dyżurów osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

W Powiecie Myślenickim Dyżury odbywają się w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa przy ulicy Jagiellońskiej 4 w Myślenicach w godz. 12.00 - 15.00. Interwent kryzysowy będzie dyżurował tam wspólnie z policjantem

Gospodarzem inicjatywy "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

W tym roku działania te, podobnie jak w latach ubiegłych, będą przede wszystkim polegać na udzielaniu porad prawnych ofiarom przestępstw. Ponadto w Krakowie w siedzibie Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, ul. Bolesława Komorowskiego 12, 30- 106 Kraków, w dn. 21-26 lutego 2011 r., codziennie w godzinach 10.00-18.00 oraz w sobotę w godzinach 10.00-13.00, dyżury pełnić będą specjaliści: przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, specjaliści Ośrodka oraz podmiotów współpracujących w ramach Sieci, udzielając bezpłatnych informacji prawnych oraz pomocy psychologicznej osobom pokrzywdzonym. Zainteresowane osoby będą mogły również uzyskać pomoc oraz niezbędne informacje także drogą telefoniczną pod numerem: 12/ 421 22 88, oraz drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej informacji na stronie: www.krafos.ngo.org.pl

Wszystkie osoby potrzebujące pomocy zachęcamy do skorzystania z dyżurów w ramach "Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw".

Więcej informacji o "Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw" na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości (www.ms.gov.pl)