Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Piecza zastępcza Kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej poszukiwani! Już Jesteś? Dołącz do nas!

Kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej poszukiwani! Już Jesteś? Dołącz do nas!

Email Drukuj PDF

Kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej poszukiwani

„Już jesteś?” to ogólnopolska kampania promująca rodzicielstwo zastępcze w Polsce, której celem jest wzrost wiedzy i zmiana myślenia społeczeństwa na temat rodzinnych form pieczy zastępczej oraz wzrost motywacji do podjęcia działań zamierzających do tworzenia rodzin zastępczych. W ramach projektu powstała m.in. strona internetowa https://rodziczastepczy.pl/, która stanowi źródło wiedzy na temat rodzicielstwa zastępczego. Została także uruchomiona infolinia o numerze 22 490 80 50 pod którą każda osoba zainteresowana rodzicielstwem zastępczym może zasięgnąć informacji w tym temacie (dyżur ekspertów od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 oraz w sobotę od 10.00 do 16.00).

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej również nieustannie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej.

Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającym, bezpiecznym domu. Jeśli jednak rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, zapewnia mu się czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodzin zastępczych. Niestety jest ich wciąż za mało. Szukamy zatem ludzi, którzy są gotowi podjąć się tego zadania. Jeśli czujesz potrzebę pomocy dzieciom, które są pozbawione opieki rodziców zgłoś się do nas – czekamy na Ciebie.

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,
ul. Kazimierza Wielkiego 5,
32-400 Myślenice tel. 12 274 98 00, 274 98 13