Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Piecza zastępcza
Piecza zastępcza

Powiatowy Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

Promocja rodzicielstwa zastępczego podczas Powiatowego Dnia Dziecka

W dniu 03 czerwca 2024r. pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach uczestniczyli w Powiatowym Dniu Dziecka zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Najmłodsi w dniu ich święta mieli do dyspozycji dmuchany plac zabaw, gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami, a także słodkie i słone przekąski. Organizatorzy zapewnili wiele fantastycznych atrakcji, do których ustawiały się bardzo długie kolejki. Wisienką  na torcie na koniec fety była piana party dla wszystkich uczestników pikniku.

Powiatowy Dzień Dziecka był okazją do szerzenia idei rodzicielstwa zastępczego wśród mieszkańców powiatu myślenickiego. Pracownicy Centrum podczas trwania pikniku rozdawali ulotki, balony, gadżety promujące rodzicielstwo zastępcze, a także chętnie odpowiadali na pytania z zakresu procedury kwalifikacyjnej kandydatów na rodzinę zastępczą.

Więcej…
 

Życzenia z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2024

Email Drukuj PDF

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego pragniemy podziękować wszystkim Rodzinom Zastępczym za troskę, trud i zaangażowanie w opiekę nad powierzonymi dziećmi oraz zapewnienie im spokojnego i szczęśliwego dzieciństwa.

Życzymy Państwu wielu sił, pokładów zrozumienia i cierpliwości,  a także poczucia spełnienia i sukcesów w tej trudnej roli Rodziców Zastępczych, którą z oddaniem realizujecie każdego dnia.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor

i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Myślenicach

 

III Międzypokoleniowe Spotkanie Plenerowej w ramach III Myślenickiego Tygodnia Rodzin

Email Drukuj PDF

Promocja rodzicielstwa zastępczego podczas pikniku rodzinnego z okazji  Myślenickiego Tygodnia Rodzin

W dniu 20 maja 2024r. pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach uczestniczyli w Międzypokoleniowym Spotkaniu Plenerowym organizowanym przez Centrum Usług Społecznych w Myślenicach przy współpracy z  Urzędem Miasta i Gminy Myślenice oraz innymi instytucjami gminnymi w ramach III Myślenickiego Tygodnia Rodzin. Organizatorzy zapewnili wiele fantastycznych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych troszkę starszych m.in. animacje i bańki mydlane, gry i zabawy po angielsku, stoisko ze zdrową i pyszną żywnością, gry i zabawy kreatywne i plastyczne, tańce.

Więcej…
 

„Pozytywna dyscyplina” – kolejny cykl warsztatów dla rodzin zastępczych

Email Drukuj PDF

W dniu 25 kwietnia 2024r. osoby sprawujące pieczę zastępczą wzięły udział w pierwszym z czterech warsztatów pn. „Pozytywna Dyscyplina”, prowadzonych przez certyfikowane edukatorki: Anetę Wójcik i Agnieszkę Czeczenikow. Warsztaty mają charakter kameralnych spotkań grupowych i dają rodzicom zastępczym możliwość przećwiczenia w praktyce narzędzi Pozytywnej Dyscypliny.

Tegoroczna edycja jest kontynuacją zajęć, które miały miejsce w zeszłym roku kalendarzowym.

Więcej…
 

Kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej poszukiwani! Już Jesteś? Dołącz do nas!

Email Drukuj PDF

Kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej poszukiwani

„Już jesteś?” to ogólnopolska kampania promująca rodzicielstwo zastępcze w Polsce, której celem jest wzrost wiedzy i zmiana myślenia społeczeństwa na temat rodzinnych form pieczy zastępczej oraz wzrost motywacji do podjęcia działań zamierzających do tworzenia rodzin zastępczych. W ramach projektu powstała m.in. strona internetowa https://rodziczastepczy.pl/, która stanowi źródło wiedzy na temat rodzicielstwa zastępczego. Została także uruchomiona infolinia o numerze 22 490 80 50 pod którą każda osoba zainteresowana rodzicielstwem zastępczym może zasięgnąć informacji w tym temacie (dyżur ekspertów od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 oraz w sobotę od 10.00 do 16.00).

Więcej…
 


Strona 1 z 8