Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Piecza zastępcza
Piecza zastępcza

Piknik rodzinny CUS

Email Drukuj PDF


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach promowało rodzicielstwo zastępcze podczas pikniku dla rodzin  zorganizowanego przez Centrum Usług Społecznych w Myślenicach

W dniu 08 czerwca 2022r. w ramach działań promujących rodzicielstwo zastępcze pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach uczestniczyli w pikniku dla rodzin zorganizowanym przez Centrum Usług Społecznych w Myślenicach. W punkcie informacyjnym PCPR można było zapoznać się z tematem rodzicielstwa zastępczego oraz uzyskać wiedzę jak zostać kandydatem na rodzica zastępczego.

Pracownicy PCPR serdecznie dziękują Organizatorom pikniku za możliwość udziału w wydarzeniu!

Więcej…
 

Piknik rodzinny

Email Drukuj PDF


Podczas pikniku rodzinnego z okazji otwarcia Skweru Przyjaźni Powiatu Myślenickiego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach promowało rodzinną pieczę zastępczą.

W dniu 04 czerwca 2022 roku odbył się Wielki Rodzinny Piknik połączony z otwarciem Skweru Przyjaźni w Myślenicach. Podczas wydarzenia, do użytku mieszkańców  został oddany Skwer Przyjaźni - nowe miejsce na mapie powiatu, w którym każdy mieszkaniec i każdy turysta - w centrum miasta, będzie mógł odpocząć. Mieszkańcy lokalnej społeczności, pomimo niesprzyjającej tego dnia pogody, nie zawiedli i przybywali całymi rodzinami. Dobrej zabawy wszystkim uczestnikom imprezy życzyli Starosta Myślenicki Józef Tomal oraz Wicestarosta  Rafał Kudas.

Więcej…
   

Nagroda Polonia Minor dla Naszej Rodziny Zastępczej

Email Drukuj PDF


Zakończył się trwający w dniach 11-18 maja 2022, Małopolski Kongres Rodzinnej Pieczy Zastępczej stanowiący wyjątkowe obchody Małopolskiego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Jego celem było podkreślenie roli i znaczenia rodzicielstwa zastępczego, a także uhonorowanie zasłużonych osób, które podjęły się misji prowadzenia rodziny zastępczej czy rodzinnego domu dziecka.

Finałowym wydarzeniem była uroczysta Gala Rodzicielstwa Zastępczego, która odbyła się w dniu 18 maja 2022r. w Kopalni Soli „Wieliczka”. Podczas uroczystości  Pani Marlena Maląg – Minister Rodziny i Polityki Społecznej osobiście odznaczyła nagrodą Meritis Pro Familia  10 małopolskich rodzin zastępczych i osób prowadzących rodzinne domy dziecka. Ponadto 42 zasłużone rodziny zastępcze i prowadzący rodzinne domy dziecka z Małopolski uhonorowane zostały wyróżnieniem Samorządu Województwa Małopolskiego – Polonia Minor. Wśród uhonorowanych rodzin znalazła się jedna współpracująca z Powiatem Myślenickim - Państwo Katarzyna i Mieczysław Musiał.

Więcej…
 

Paczki dla dzieci z rodzin zastępczych

Email Drukuj PDF

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w dniu 08 grudnia 2021r. przekazało świąteczne paczki dzieciom z rodzin zastępczych z powiatu myślenickiego. Ze względu na ograniczenia pandemiczne paczki zostały przekazane rodziną zastępczym podczas ostatniego spotkania Grupy Wsparcia przewidzianego na ten rok. W paczkach, które trafiły do podopiecznych były słodycze oraz vouchery. Jesteśmy pewni, że wywołają one duże uśmiechy na twarzach dzieci. Pracownicy Centrum przy tej okazji wyrazili także swoją wdzięczność oraz podziękowanie rodzinom zastępczym za trud opiekowania i wychowania dzieci jakiego się podjęli.

Więcej…
 


Strona 1 z 5